Bir Kadının Yaşamından 24 Saat - Bir Yüreğin Ölü mü - Stefan Zweig & Gülperi Sert

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat - Bir Yüreğin Ölü mü

By Stefan Zweig & Gülperi Sert

  • Release Date - Published: 2014-07-23
  • Book Genre: Fiction & Literature
  • Author: Stefan Zweig & Gülperi Sert
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat - Bir Yüreğin Ölü mü Stefan Zweig & Gülperi Sert read online review & book description:

Stefan Zweig'ın psikolojiye ve Sigmund Freud'un öğretisine duyduğu ilgiyi yansıtan Bir Kadının Yaşamından 24 Saat ve Bir Yüreğin Ölümü adlı yapıtlarını bir araya getirdiğimiz bu kitap, yazarın öykü sanatındaki olağanüstü becerisini gözler önüne seriyor. İnsan ruhunun en karmaşık duygularından biri olan tutkuyu olanca canlılığıyla dile getiren öyküler bunlar. Bir Kadının Yaşamından 24 Saat, duygularının peşinden korkusuzca giden bir kadının apansız yön değiştiren yaşamını konu ediniyor. Bir Yüreğin Ölümü ise, ruh ikizini Lev Tolstoy'un unutulmaz kahramanı İvan İlyiç'te bulduğumuz yaşlı bir adamın ailesinden ve yaşamdan uzaklaşmasını öykülüyor.

Düşsel ve tarihsel karakterler üzerine yazdığı biyografilerinde olduğu kadar öykülerinde de karakterlerini kendine özgü derin, incelikli ruh çözümlemeleriyle betimleyen Zweig'ın bu kitapta buluşturduğumuz iki uzun öyküsü, edebiyat tarihinde Freud'un çözümlediği yapıtlar arasında yer alıyor.

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat - Bir Yüreğin Ölü mü book review Bir Kadının Yaşamından 24 Saat - Bir Yüreğin Ölü mü ePUB; Stefan Zweig & Gülperi Sert; Fiction & Literature books.

Post a review about this book