İnsanlığın Yıldızın Parladığı Anlar - Stefan Zweig & Kasım Eğit

İnsanlığın Yıldızın Parladığı Anlar

By Stefan Zweig & Kasım Eğit

  • Release Date - Published: 2014-07-23
  • Book Genre: Fiction & Literature
  • Author: Stefan Zweig & Kasım Eğit
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)

İnsanlığın Yıldızın Parladığı Anlar Stefan Zweig & Kasım Eğit read online review & book description:

İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar, insanlık tarihine yön vermiş belirleyici anlar üstüne kısa denemelerden oluşuyor. Stefan Zweig, çevrele-rindeki geçici koşulların dayattığı sınırları aşabilmiş Fatih Sultan Mehmed, Händel, Dostoyevski, Tolstoy, Lenin gibi "yaratıcı birey-ler"in o benzersiz "anlarını" anlatıyor. En iyisi, kendisinden dinleyelim:
Çağları aşan bir kararın bir tek takvime, bir tek saate, çoğu kez de yalnızca bir tek dakikaya sıkıştırıldığı trajik ve yazgıyı belirleyici anlara, bireylerin yaşamında ve tarihin akışı içinde çok ender rastlanır. Ben böyle anları İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar diye adlandırdım; çünkü onlar, tıpkı yıldızlar gibi, hiç değişmeden geçmişin karanlığına ışık tutmaktadırlar... Olayları anlatırken, gerçekleri değiştirmedim, kendi katkılarımla renklendirip zenginleştirmedim. Çünkü tarih, kusursuzluğa ulaştığı böylesine eşsiz anlarda, kendisine yardım için uzatılan ellere gereksinim duymaz.

İnsanlığın Yıldızın Parladığı Anlar book review İnsanlığın Yıldızın Parladığı Anlar ePUB; Stefan Zweig & Kasım Eğit; Fiction & Literature books.

Post a review about this book