Góry z duszą. Pasja i przygoda - Monika Witkowska

Góry z duszą. Pasja i przygoda

By Monika Witkowska

  • Release Date - Published: 2016-11-11
  • Book Genre: Travel & Adventure
  • Author: Monika Witkowska
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)

Góry z duszą. Pasja i przygoda Monika Witkowska read online review & book description:

"Góry z duszą" to pozycja uniwersalna: zarówno dla tych, którzy po górach chodzą, albo nawet się po nich wspinają, jak i tych, których górskie zainteresowania ograniczają się tylko do książek. Na treść poszczególnych rozdziałów składają się relacje z wypraw autorki, uzupełnione wieloma ciekawostkami, legendami, informacjami przyrodniczymi, historycznymi, etnograficznymi, a ponadto radami praktycznymi dla tych, którzy opisane góry też może zapragną zdobyć. To już drugi tom serii "Gór z duszą", ale jeśli ktoś nie zna  pierwszego, to nie szkodzi – kolejność czytania jest dowolna!

Tym razem dowiemy się m.in.: Czy wspinacze rzeczywiście boją się widma Brockenu i co wróży czarny motyl? Jak wyglądały kulisy pierwszego wejścia na Matterhorn, kiedy to z siedmiu wspinaczy wróciło tylko trzech? Jak historia nieszczęśliwej miłości przesądziła o nazwaniu najwyższej góry Australii Górą Kościuszki? Jak alkoholowa libacja wpłynęła na uratowanie zabytkowej kaplicy na szczycie Śnieżki? Na jakiej postawie twierdzi się, że bliżej do gwiazd jest wcale nie z Everestu, tylko z Chimborazo, najwyższej góry Ekwadoru? Dlaczego w górach Ruwenzori przed wyjściem na lodowiec mężczyźni nie powinni uprawiać seksu? Co ma Snowdon, najwyższy szczyt Walii, do brody króla Artura? O co chodziło z pianinem zakopanym na najwyższej górze Wielkiej Brytanii – Ben Nevisie? Jak legenda Indian Alaski tłumaczy powstanie Denali, najwyższej góry w Ameryce Północnej, i dlaczego dla Polaków dobrze, że zrezygnowano z dawnej nazwy – Mount McKinley?

@2019 – Go Read a Book. All Right Reserved. goreadabook.org is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for website owners, to earn advertising fees by linking and advertising to amazon.com and any other website that may be affiliated with Amazon Service LLC Associates Program; As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

Góry z duszą. Pasja i przygoda book review Góry z duszą. Pasja i przygoda ePUB; Monika Witkowska; Travel & Adventure books.

Post a review about this book