Biografia Leopold Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie - Marcel Woźniak

Biografia Leopold Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie

By Marcel Woźniak

  • Release Date - Published: 2016-11-15
  • Book Genre: Biographies & Memoirs
  • Author: Marcel Woźniak
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)

Biografia Leopold Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie Marcel Woźniak read online review & book description:

Leopold Tyrmand. Lolek, Poldek, Lopek, Loluś, Lo. Autor największego polskiego bestsellera Zły oraz słynnego Dziennika 1954. Piewca Warszawy i guru jazzu. As reportażu „Przekroju” i „New Yorkera”. Szeryf wychowany na ulicy Trębackiej, który wyruszył na Dziki Zachód. Równie niespodziewanie się zjawił, jak i zniknął, zostawiając po sobie dziesiątki anegdot i historii. Ale które z nich są prawdziwe? Dlaczego jest bohaterem swoich książek? Dlaczego Zły? Dlaczego Jazz Jamboree? Skąd kolorowe skarpetki? Czy naprawdę był kelnerem i pływał po morzu jak Martin Eden? Czy Dziennik 1954 jest prawdziwy? O czym myślał, gdy zamykał oczy, a o czym, kiedy się golił? Kim był Leopold Tyrmand? Polakiem, Amerykaninem, obywatelem świata, Żydem? Drogi Czytelniku, oto opowieść o jego życiu oraz o jego śmierci, z którą było inaczej, niż mówiono, a która według przepowiedni miała być taka, jak jego życie. Przed Państwem Leopold Tyrmand – owiana legendą tajemnica.

@2019 – Go Read a Book. All Right Reserved. goreadabook.org is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for website owners, to earn advertising fees by linking and advertising to amazon.com and any other website that may be affiliated with Amazon Service LLC Associates Program; As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

Biografia Leopold Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie book review Biografia Leopold Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie ePUB; Marcel Woźniak; Biographies & Memoirs books.

Post a review about this book