Za tamtą górą. Wspomnienia łemkowskie - Antoni Kroh

Za tamtą górą. Wspomnienia łemkowskie

By Antoni Kroh

  • Release Date - Published: 2016-10-27
  • Book Genre: Fiction & Literature
  • Author: Antoni Kroh
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)

Za tamtą górą. Wspomnienia łemkowskie Antoni Kroh read online review & book description:

Opowieść o Łemkach, od wieków żyjących w Beskidzie Sądeckim i Niskim, w latach 1945–1946 przesiedlonych w trybie „dobrowolno-przymusowym” na Ukrainę, zaś w 1947 roku, podczas akcji „Wisła”, deportowanych i rozproszonych na Ziemiach Zachodnich. Czytamy o tych, którym z niemałym trudem udało się wrócić, choć już nie na swoje, o odnajdywaniu się w nieprzyjaznych realiach PRL, pierwszych koncertach zespołu „Łemkowyna”, łemkowskich zlotach – Watrach, przywiązaniu do tradycji, kultury, języka. Autor pisze o sprawach nieprostych – lustro łemkowskie odbija także polskie problemy.

@2019 – Go Read a Book. All Right Reserved. goreadabook.org is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for website owners, to earn advertising fees by linking and advertising to amazon.com and any other website that may be affiliated with Amazon Service LLC Associates Program; As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

Za tamtą górą. Wspomnienia łemkowskie book review Za tamtą górą. Wspomnienia łemkowskie ePUB; Antoni Kroh; Fiction & Literature books.

Post a review about this book