Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú - Philip Gourevitch

Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú

By Philip Gourevitch

  • Release Date - Published: 2016-11-22
  • Book Genre: Politics & Current Events
  • Author: Philip Gourevitch
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)

Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú Philip Gourevitch read online review & book description:

V apríli 1994 rwandská vláda vyzvala všetkých Hutuov, aby zabili všetkých Tutsiov. V priebehu nasledujúcich troch mesiacov bolo zabitých 800-tisíc Tutsiov v najväčšej genocíde od Hitlerovho vyvražďovania Židov. Kniha Philipa Gourevitcha je anatómiou zabíjania v Rwande, prenikavou históriou pozadia genocídy a nezabudnuteľnou správou o preživších. Napriek tomu, že zabíjanie bolo technologicky nenáročné – vykonané prevažne mačetami –, uskutočnilo sa rýchlosťou vyrážajúcou dych. Išlo o najefektívnejšie masové vraždenie od čias, keď boli na Hirošimu a Nagasaki zhodené atómové bomby. Gourevitch zachytáva nielen príčiny a priebeh genocídy, ale aj jej dopady na Rwandu a okolité krajiny. Podstatnou otázkou je, ako dokáže spoločnosť zložená z veľkej časti z vinníkov a ich obetí vôbec fungovať. Vypovedá veľa o šanci na vybudovanie humánneho politického zriadenia a odhodlaní ľudskej duše vo svete extrémov.

@2019 – Go Read a Book. All Right Reserved. goreadabook.org is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for website owners, to earn advertising fees by linking and advertising to amazon.com and any other website that may be affiliated with Amazon Service LLC Associates Program; As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú book review Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú ePUB; Philip Gourevitch; Politics & Current Events books.

Post a review about this book