Ego et Solitudo - Dušan Damián

Ego et Solitudo

By Dušan Damián

  • Release Date - Published: 2014-01-31
  • Book Genre: Poetry
  • Author: Dušan Damián
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)

Ego et Solitudo Dušan Damián read online review & book description:

Kniha „Ego et Solitudo“ teda „Ja a Samota“ je sondou do duše človeka, ktorý sa napriek ľuďom navôkol cíti vnútorne osamelý a vydáva sa na cestu hľadania. 
Neochvejne verí v ideály Dobra a Lásky, no v konfrontácii s realitou je vystavený mnohým útrapám.   
Na vznešené ideály romantikov totiž neustále útočia neúprimnosť, faloš a otvorené lži, ktoré zabíjajú lásky a pravú Lásku odtláčajú do úzadia. Azda ju i prznia a radia priam medzi produkty obchodu. Pretože čo iné je falošná Láska, ako len spotrebný tovar, ktorý nikdy dušu nezasýti? Iba čo živí hlad po pravej Láske, ktorú „nikdy nedostať“.  
Z duše človeka sa potom stáva duša tuláka, pretože stále naivne verí, že keď sa zatúla na nejaké iné miesto, tam ju v ponuke nájde. 
V knihe Ego et Solitudo je takýmto tulákom sám autor – Dušan Damián, ktorý prechádza rôznymi strasťami života a bojujúc so samotou si za životnú spoločníčku metaforicky berie práve ju – „vernú Samotu“.  
Texty tejto zbierky piesní sa však snažia byť náplasťou na zlomené srdce či balzamom na dušu, pretože ako vraví sám autor: „Tak či onak, aj zlá spoločnosť a nepravé lásky otvárajú srdce milovníka. Aj to moje otvorili a po ňom... otvorili mi aj oči.“ 
 
Reakcie čitateľov z autorovho blogu:

Zuzana Štrossová:
Vidím, že aj na nepríjemných miestach vznikajú príjemné veci.

Kristína Jákab:
Nuž... nestáva sa mi to často a v práci už vôbec nie, ale musela som sa ísť predýchať von, pretože mi vhŕkli slzy do očí a v hrdle som mala tenisovú loptičku... Precítené, krásne, obrazové... len keby niečo také chcel ktosi spievať mne. ;-)

Miroslav Repaský:
Určite sú to lepšie texty ako texty niektorých našich pseudospevákov či kapiel. :) 

NeYma:
Som ohromená. Úplne ma tieto texty dostali, nádherne napísané ... mám chuť ich čítať znova a znova ... Dušan Damián vytvára skvelé obrazy ... keď čítam nejakú báseň, rada si tie obrazy predstavujem ... pri jeho textoch je tomu tiež tak ... vedela som si ich bez námahy predstaviť ... to vo mne zanechalo obrovský dojem ... :)

Yomi:
Akoby som v tom našla seba len v ženskom rode :) bolo to také od srdca a spomenula som si ako neznášam keď mi dakto po ďalšom nevydarenom vzťahu povie, veď ten pravý príde :D

Sylva: 
No teda! Klobúk dole! Povedala by som, že je to skvelé a pri čítaní mi po tele behali zimomriavky. Úplne autorovi rozumiem. Len tak ďalej!
Jasmine: 
Tvoje texty vo mne vyvolali zvláštne spomienky plné úsmevu i sĺz, jednoducho silné emócie. A myslím, že to by mal byť výsledný efekt poézie, ktorú píšeš. Mnoho ľudí poézii nerozumie. Ale myslím, že tieto texty sú písané ľahko a vznešene a zároveň s krásnou jednoduchosťou, ktorej každý porozumie. Takže v konečnom dôsledku je knižka úžasná a ja som v nej našla samu seba. :)

@2019 – Go Read a Book. All Right Reserved. goreadabook.org is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for website owners, to earn advertising fees by linking and advertising to amazon.com and any other website that may be affiliated with Amazon Service LLC Associates Program; As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

Ego et Solitudo book review Ego et Solitudo ePUB; Dušan Damián; Poetry books.

Post a review about this book